SPINacz

„SPINacz” to seria 6 specjalnych odcinków MiMcastu, które będą częścią programu „SPINaj naukę” realizowanego w 11 instytucjach i centrach nauki z całej Polski. Koordynatorem programu jest Stowarzyszenie Społeczeństwo i Nauka – SPIN. Projekt  dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

W podcastach serii „SPINacz” prowadzący Paweł Pasterz przeniesie nas wraz z zaproszonymi gośćmi do świata nauki. Wspólnie udowodnią nam, że jest ona fascynująca i ciągle pełna tajemnic.

Projekt „SPINaj naukę” przybliży tematy inżynierii ujętej w aspekcie miasta i jej oddziaływania na człowieka – jego mieszkańca. W ramach programu zaprezentowane zostaną takie zagadnienia jak: budownictwo, bezpieczeństwo, hydrotechnika, mobilność, handel i przemysł, zdrowie publiczne, komunikowanie się, urbanistyka, ciepłownictwo, gazownictwo, energetyka i ekologia. „SPINaj naukę” to nie tylko specjalne podcasty, ale także seria warsztatów edukacyjnych SPINarium MiM i gry terenowe SPIN GO, które pozwolą na ciekawą prezentację zagadnień inżynieryjnych.

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Lista odcinków:


SPINacz #007: Odcinek specjalny
SPINacz #006: Znaczenie hydrotechniki
SPINacz #005: Język programowania – język przyszłości?
SPINacz #004: Czytając naukę
SPINacz #003: Jak mądrze segregować niebezpieczne odpady?
SPINacz #002: Kosmos w praktyce – mobilność przyszłości
SPINacz #001: Krakowscy fizycy

MiMcast: miasto i my!

Budzimy energię miasta. Rozmawiamy o jego rozwoju, przestrzeni i codziennych wyzwaniach.

Podcast Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.